Nos... Lehet, hogy én többet láttam a Történelemből, pl. a rejtélyes elődök Titkos Történelmét (olvasható Odaát), de úgy rémlik, valaha láttam a Co-Mix előtt is kolostorokat, ahol dédelgettek kódexeket. Másrészt ezen összefoglalóban nem látom Tamás atya nevét, akinek Billy mester még saját Szószéket is épített... Viszont a szövegből olyan hangulatot érzek, mintha Tamás atya "kőről kőre elbontaná" (ugye!) ezen kolostort, ha tehetné... Pedig a kódexeknél kévés nagyobb csoda van, pl. vannak különféle folyadékok, melyeknek a fogyasztásakor az ember kódexet lát maga előtt, akkor is, ha nincs ott... Harmadrészt, én úgy tanultam, hogy nem a majmok voltak Isten első teremtményei, hanem egy úgynevezett papucsállatka, mely valószínűleg a lábbeliben található bolha tudományos neve, de ez a lényegen nem változtat, a majmok is pont ugyanannyira érdeklődnek a festett-rajzolt képek iránt, mint ők... Vagy mégsem? Ezen el kell gondolkodnom... Vagy felütni Gonick mester enciklopédiáját, hátha benne van... Negyedszer... Sajnos a hivatalos tudomány oktatást irányító része még nem hisz az érzelmekben... Hogy egy gyermek képes kivenni a kódexet a szülő kezéből, és előbb végigolvasni, mint ahogy a szülő felolvasná neki... Ehelyett a szülők mindenféle képekkel nem vagy csak ritkásan illusztrált papírkupacokról akarnak a gyermekekkel betűhegyeket olvastatni, amit kötelező olvasmánynak hívnak, és közben azzal ijesztgetik őket, hogy ha nem olvasnak el aznap 20 oldalt, akkor büntetés lesz... Pedig egy jó kódex a szerethető csoda... és akár évről évre újra átböngészhető. A születésnap pedig egy nagyon fontos dolog, mert valami olyasmi, ami csak a miénk... Vagyis újra sok-sok Boldogságot!
Nos... Lehet, hogy én többet láttam a Történelemből, pl. a rejtélyes elődök Titkos Történelmét (olvasható Odaát), de úgy rémlik, valaha láttam a Co-Mix előtt is kolostorokat, ahol dédelgettek kódexeket.
VálaszTörlésMásrészt ezen összefoglalóban nem látom Tamás atya nevét, akinek Billy mester még saját Szószéket is épített... Viszont a szövegből olyan hangulatot érzek, mintha Tamás atya "kőről kőre elbontaná" (ugye!) ezen kolostort, ha tehetné... Pedig a kódexeknél kévés nagyobb csoda van, pl. vannak különféle folyadékok, melyeknek a fogyasztásakor az ember kódexet lát maga előtt, akkor is, ha nincs ott...
Harmadrészt, én úgy tanultam, hogy nem a majmok voltak Isten első teremtményei, hanem egy úgynevezett papucsállatka, mely valószínűleg a lábbeliben található bolha tudományos neve, de ez a lényegen nem változtat, a majmok is pont ugyanannyira érdeklődnek a festett-rajzolt képek iránt, mint ők... Vagy mégsem? Ezen el kell gondolkodnom... Vagy felütni Gonick mester enciklopédiáját, hátha benne van...
Negyedszer... Sajnos a hivatalos tudomány oktatást irányító része még nem hisz az érzelmekben... Hogy egy gyermek képes kivenni a kódexet a szülő kezéből, és előbb végigolvasni, mint ahogy a szülő felolvasná neki... Ehelyett a szülők mindenféle képekkel nem vagy csak ritkásan illusztrált papírkupacokról akarnak a gyermekekkel betűhegyeket olvastatni, amit kötelező olvasmánynak hívnak, és közben azzal ijesztgetik őket, hogy ha nem olvasnak el aznap 20 oldalt, akkor büntetés lesz... Pedig egy jó kódex a szerethető csoda... és akár évről évre újra átböngészhető.
A születésnap pedig egy nagyon fontos dolog, mert valami olyasmi, ami csak a miénk...
Vagyis újra sok-sok Boldogságot!